دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/04  در جلسه اضطراری مدیریت بحران استان اصفهان اعلام شد: آماده باش کامل دستگاه‌های خدمات رسان استان اصفهان در ناپایداری های جوی روزهای آینده
در جلسه اضطراری مدیریت بحران استان اصفهان اعلام شد: آماده باش کامل دستگاه‌های خدمات رسان استان اصفهان در ناپایداری های جوی روزهای آینده
با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش‌های شدید، مدیریت بحران استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل جلسه داد و دستگاه‌های خدمات رسان استان اصفهان به حالت آماده باش در آمدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت اله غلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در جلسه فوق العاده مدیریت بحران استان که پیرامون هماهنگی در جلوگیری از ایجاد مشکل در استان با توجه به ناپایداری های جوی در غرب و جنوب استان برگزار گردی ، اظهارداشت: با توجه به وضعیت جوی در شمال کشور و همچنین جاذبه های گردشگری اصفهان و رودخانه زاینده رود،حجم سفرها به سمت اصفهان هدایت می شود و افزایش 48 درصدی آمار سفرها نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.
غلامی با اشاره به ناپایداری های جوی در روزهای آینده اظهارداشت: پیش بینی ها و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و آمادگی همه دستگاه ها برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی فراهم شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان،به وضعیت استان در این خصوص اشاره کرد و افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر گردید به تمام ساکنین مسیر رودخانه ها بویژه مسیرهای سیلابی احتمالی که از غرب به شرق در جریان خواهد بود ،توسط فرمانداری های ذیربط هشدارهای لازم داده شود.
غلامی با بیان اینکه در بخش راه های اصلی که در زمان بارندگی در غرب و شمال با مشکل مواجه می شوند نیز هماهنگی لازم با فرمانداری ها صورت گرفته است، تا بارندگی ها برای معابر اصلی مشکلی ایجاد نکند، افزود: در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز تمامی معابر، پل ها و مسیرهایی که دچار گرفتگی و یا تخلیه نخاله هستند، هماهنگی گردید تا ظرف 24 ساعت آینده مورد بازبینی قرار گیرند و اگر مشکلی وجود دارد مرتفع گردد.
غلامی به پیش بینی های صورت گرفته در داخل شهرها اشاره کرد و افزود: تاکنون نزدیک به 970 هزار نفر مسافر در سطح استان اسکان داده شده اند که 455هزار نفر از این مسافران در کلانشهر اصفهان مستقر شده اند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: با توجه به شرایط جوی دو روز آینده برنامه ریزی لازم در راستای استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات استان از جمله ورزشگاه ها و فضاهای اداری برای اسکان مسافران در حال انجام است تا سرپناه امنی برای مسافرین فراهم گردد.
وی با بیان اینکه پیش بینی بارش ها در غرب و جنوب غرب استان بیشتر است، افزود: در محورهای اصلی استان طی یکماه گذشته 45 ایستگاه امنیت و سلامت مستقر شده که پلیس راه، اورژانس و هلال احمر در این ایستگاه ها مستقر هستند و لازم است که مسافرین به هشدارهای پلیس در این ایستگاه ها توجه کنند و با دریافت اطلاعات لازم در خصوص وضعیت راه ها در ادامه مسیر سفر خوبی را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در این جلسه اظهارداشت: نشست اضطراری مدیریت بحران اصفهان صبح امروز در استانداری اصفهان برگزار و بر آمادگی دستگاه های خدمات رسان استان برای مقابله با بروز خطرات احتمالی تصمیم گیری شد. 
منصور شیشه‌فروش با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی در خصوص احتمال بارش های فراوان از عصر یکشنبه در شهر اصفهان و بروز سیلاب در مناطق غربی افزود: با توجه به کاهش دمای هوا از روز دوشنبه و سه‌شنبه، ستاد‌های سفر استان اصفهان هم باید در این زمینه آمادگی لازم برای خدمت رسانی به مسافران و ساماندهی سفرها را داشته باشند. 
وی ادامه داد:در این راستا 26دستگاه اجرایی در استان همراه شهرداری اصفهان هستند و ساماندهی سفر‌ها را در استان را برعهده دارند.
شیشه فروش با اشاره به اینکه آمار‌ها نشان دهنده باکیفیت‌تر شدن ارائه خدمات شهرداری به مسافران نوروزی در سال98 است، گفت: 10هزار نیروی امدادی اعم از نیرو‌های راهداری، آب، برق و گاز در سطح استان همراه مسافران هستند تا سفری ایمن و بدون حادثه در اصفهان برای آنها رقم بخورد.
وی استقرار 700 تیم امدادی در مناطق مختلف سیلابی، تخلیه نخاله از دهانه رودخانه ها، بازدید مسیل ها، تقویت سیل بندهای اطراف شهرها و روستاها و اجرای طرح های پیشگیری از سیل در بخش های مختلف و همچنین اطلاع رسانی به موقع به مجاورین رودخانه های فصلی، کوهپایه ها و عشایر را از برنامه های مدیریت بحران استان برای پیشگیری از بروز خطر با توجه به ناپایداری های جوی پیش رو عنوان کرد.
وی همچنین از اعلام آمادگی مدیریت بحران استان برای کمک به هموطنان در استان های سیل زده اشاره کرد و افزود: کمک های درخواستی اماده و در حال ارسال است و براساس اعلام نیاز وزارت کشور دیگر کمک ها ارسال خواهد شد.
تعداد بازدید: 106
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal