دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/17 شاخصه مهم هیئت های مذهبی مردمی بودن آنهاست
شاخصه مهم هیئت های مذهبی مردمی بودن آنهاست
استاندار اصفهان اظهارداشت: هیئت های مذهبی به صورت مردمی شکل گرفته و اداره می شوند که این خصوصیت باعث شده شور و حال خاصی بر مراسم های مذهبی حاکم شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکترعباس رضایی، نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان در این جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ضمن عرض تسلیت ایام محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهارداشت: لازم است جلسات عزای اباعبدالله الحسین علیه السلام به صورت مردمی برگزار شود و وظیفه همه ما حضور در مجالس روضه و عزای سرور و سالار شهیدان است.

وی افزود: هیئت های مذهبی به صورت مردمی شکل گرفته و اداره می شوند که این خصوصیت باعث شده شور و حال خاصی بر مراسم های مذهبی حاکم شود.

استاندار اصفهان تصریح کرد: در هر فرآیندی صاحبان فرآیند باید با آن همراه شوند تا اقدام موثری صورت گیرد، صاحبان مجالس وعظ و عزاداری هم مردم، روحانیون و مداحان هستند که  لازم است در طول سال جلسات متعددی با حضور کارشناسان و صاحب نظران تشکیل شود و محتوای مجالس وعظ وخطابه بررسی و مسائل احتمالی آسیب‌ شناسی گردد.

وی ادامه داد: عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام را نمی توان جناح بندی کرد چراکه تمامی اقشار و تفکرات در این ایام خالصانه به سرور و سالار شهیدان ابراز ارادت می کنند.

رضایی تاکید کرد: برخورد با برخی از مسائل خرافی و بدعت ها در عزاداری حسینی در برخی از شهرستان های استان نیز با دستورالعمل ایجابی و کار دفعی رفع نمی شود بلکه باید با کارشناسی دقیق و استفاده از نظرات دانشگاهیان و حوزویان در رشته های مختلف همچون روانشناسی و جامعه شناسی، راهکارهای عملی و موثری برای رفع خرافات یافت.

وی خاطرنشان کرد: عزاداری و نشاط هر دو در شعائر مذهبی ما جایگاه خاصی دارند که باید رعایت شوند و به دور از افراط و تفریط، جامعه را به سمت تعالی به پیش ببرند.

شایان ذکر است درخصوص هفته قرآن و عترت استان و برنامه های این هفته گزارشی به جلسه ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تعداد بازدید: 47
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal